Navigace: Alkohol >> Rumy >> Puntacana Club Tesoro 0,7 l

Puntacana Club Tesoro 0,7 l

eXpres cena: 1 099,90 Kč
Cena: 1 199,90 Kč

Říká se, že dominikánské letovisko Punta Cana je nebem na Zemi. A pokud je Punta Cana nebem, pak je hnědý rum Puntacana Club Tesoro božským nápojem. Ohromný gurmánský zážitek – a to nejen pro jazyk – i tak charakterizují tento rum rumoví znalci.

Intenzívní vůně a lehce štiplavá chuť

Říci, že má Puntacana Club Tesoro barvu čaje, je jako označit Monu Lisu za malůvku. Barva je zlatohnědá s odlesky, které odkazují na dlouhé roky v dubových sudech po whisky.

Vůně tohoto rumu je velmi intenzívní a hrne se na vás okamžitě po otevření lahve. Nejprve zemitost s tóny rašeliny a pak trochu dřevitosti dubu – opět památka na dobu zrání. Chuť je hřejivá a silná, krásně strukturovaná a plná. Je malinko štiplavá a mění se s každým poválením na jazyku. Rumovým mistrům se pak povedlo závěr „bylinkově“ vybrousit. Až by člověk řekl, že si opravdu pomohli kořením, ale rum Puntacana Club Tesoro skutečně není „dotažený“ žádným přidaným aroma.

Lehký dotek whisky

Rum Tesoro zrál dlouhé roky v dubových sudech po single malt whisky – a pozorný degustátor v jeho chuti jemné nenápadné a o to sofistikovanější tóny whisky skutečně objeví. Tento hnědý rum má „jen“ 38 % alkoholu, nicméně jeho štiplavější chuť trochu mate a méně znalý člověk by usuzoval na mnohem silnější nápoj.

Puntacana Club Tesoro vznikl v Dominikánské republice pod hlavičkou společnosti Oliver&Oliver, která se specializuje spíše na menší, ale o to exkluzivnější rumové edice. Původně prý byl vyráběný jen pro trh v Dominikáně, pozitivní recenze ale nakonec firmu přiměly s tímto rumem jít na trh i v Evropě – a i tady se dočkal velmi pozitivního přijetí.

Má jedinou vadu – je příliš dobrý

Ti, kteří ho ochutnali říkají, že má vlastně jen jednu vadu. Jeho neustále se měnící chuť vás nutí k tomu, abyste ochutnávali a ochutnávali a ochutnávali... a baňatá lahev, která bývá občas ukrytá ještě v hnědočervené kartonové krabici, se velmi rychle vyprázdní.

 
 
Express nápoje
KREDINDA © 2012 All Rights Reserved
Realization: © RockLive Digital
admin - mapa stránek
Expres nápoje Liberec MTB

Tesařské práce a poctivé klasické roubenky, výstavba, návrh, rady. Originální česká svítidla a lustry. A to nejen křišťálové lustry, ale například mosazná svítidla. Kvalitní stříkací technika a airless čerpací technika.