Navigace: Alkohol >> Rumy >> Quorhum 12 Años Solera 0,7 l

Quorhum 12 Años Solera 0,7 l

eXpres cena: 999,90 Kč
Cena: 1 049,90 Kč

Dominikánská republika – to nejsou jen božské pláže, ale i božské rumy. Patří mezi ně i hnědý rum Quorhum 12 Años Solera. Nicméně pozor – v elegantní lahvi, na které je jako země původu uvedena právě Dominikána, tluče kubánské srdce. Právě z Kuby totiž pochází rodina Oliverů, jež stojí za jeho výrobou.

Decentní vůně a plná sladká chuť

Quorhum 12 Años Solera má hnědou, teple kaštanovou barvu a jemnou a elegantní vůni. V ní se mísí příjemná sladkost, tóny karamelu s trochou vanilky a špetkou květů. Vnímavější nos ve vůni tohoto rumu zachytí i lehké medové aroma.

Chuť je na začátku plná a sladká, příjemně vyvážená a v souladu s vůní. I na jazyku tak pocítíte karamel, vanilku a lehké dubové tóny. Naopak jen minimálně vás bude na jazyku štípat alkohol, jeho štiplavost je v chuti rumu Quorhum 12 Años Solera potlačená. Rum Quorhum 12 Años Solera je sladký a někteří tak hovoří o tom, že je vhodnou alternativou k rumům Zacapa, které jsou také sladší než většina ostatních.

Dvanáct let v sudech po burbonu

Quorhum 12 Años Solera se vyrábí z čerstvé cukrové třtiny, nikoli z melasy, jako velká část ostatních rumů, a je směsí rumů, jež zrají v dubových sudech po americkém burbonu a jejichž průměrné stáří je 12 let. Nicméně pozor! – část rumů v této směsi je stará až třicet let. A jak už předchozí řádky napověděli – jde tedy o takzvaný solera systém zrání.

Je balený do elegantní a moderně pojaté lahve se stříbrným štítkem, který je totožný téměř pro všechny rum z edice Quorhum. Jedinou odlišností je potom výrazná číslovka na hrdle lahve, která jasně říká, jaké je průměrné stáří rumu uvnitř.

Koktejl Dominikánské republiky a Kuby

Quorhum 12 Años Solera je prémiový rum vyráběný v rodinném podniku podle starých kubánských tradic, nicméně zabalených do moderního kabátu a uplatňovaných v novém lihovaru, který rodina nechala vybudovat v Dominikánské republice nedaleko města Santo Domingo. Prý proto, že jsou podmínky nejpodobnější těm na Kubě.

 
 
Express nápoje
KREDINDA © 2012 All Rights Reserved
Realization: © RockLive Digital
admin - mapa stránek
Expres nápoje Liberec MTB

Originální česká svítidla a lustry. A to nejen křišťálové lustry, ale například mosazná svítidla. TC Transcentrum komerční spisovna pro vaše písemnosti, skartace, archivace vše dle zákona. Tesařské práce a poctivé klasické roubenky, výstavba, návrh, rady.