Navigace: Alkohol >> Whisky >> Aberlour 10Y 40% 1 L

Aberlour 10Y 40% 1 L

eXpres cena: 999,90 Kč
Cena: 1 049,90 Kč

Barva: jantarová.
Aroma: sladové, kořeněné, mátová karamela.
Tělo: pozoruhodně měkké a hladké, střední až plné.
Chuť: výrazně přetrvávající chuť v ústech s dlouhotrvajícím vývojem příchuti, sladkost a kořeněná suchost v charakteru sladu, muškátová a po bobulovém ovoci.
Dokončení: přetrvávající, hladké, aromatické, čisté.

 


Palírnu Aberlour založili v roce 1826 James Gordon a Peter Weir. Známa byla také pod názvy Aberloir či Aberlour House. Palírna vyhořela a v roce 1879 byla Jamesem Flemingem obnovena. V roce 1892 opět vyhořela. Od roku 1974 je v majetku Campbell Distillers (dnes součást Pernod Ricard), držitelem licence je Aberlour-Glenlivet Distillery Co. Společnost Campbell Distillers objem výroby zdvojnásobila. Vodu bere palírna z Dunstan´s Well na Ben Rinnes a z Lynn of Ruthrie.

 


Zajímavostí je, že na etiketě je uveden rok 1879, což je rok, kdy byla po požáru obnovena. Založena byla v roce 1826.
Říká se, že ve studni St. Drostan, která byla po dlouhou dobu vyschlá, jakoby zázrakem opět vytryskla, poté co whisky z palírny Aberlour dostala první mezinárodní ocenění.

 


V osmdesátých letech 20. století začala palírna výslednou whisky míchat z většího počtu sudů po sherry, než dříve a whisky začala být výše hodnocena. Většina nyní zraje v sudech po sherry, jen malá část v sudech po bourbonu.

 
 
Express nápoje
KREDINDA © 2012 All Rights Reserved
Realization: © RockLive Digital
admin - mapa stránek
Expres nápoje Liberec MTB

Tesařské práce a poctivé klasické roubenky, výstavba, návrh, rady. TC Transcentrum komerční spisovna pro vaše písemnosti, skartace, archivace vše dle zákona. Kvalitní stříkací technika a airless čerpací technika.