Navigace: Alkohol >> Whisky >> Glenfiddich 15Y 0,7 l

Glenfiddich 15Y 0,7 l

eXpres cena: 1 099,90 Kč
Cena: 1 149,90 Kč

Glenfiddich je nejprodávanější čistá sladová (single malt) whisky na světě. Pije se ve 180 zemích světa a i u nás je jednou z nejznámějších sladových whisky.

Palírnu Glenfiddich založil již v roce 1886 William Grant ve skotském Dufftown. Jeho rodina palírnu vlastní dodnes a kvalitu své whisky si Grantovi úzkostlivě střeží. Ječmen pro její výrobu se pěstuje převážně na rodinné farmě a celý proces výroby od destilace, přes zrání, až po plnění do lahví probíhá na jediném místě, což není úplně obvyklé. Název Glenfiddich vznikl podle údolí řeky Fiddich (údolí = glen).

Glenfiddich 15 YO má delikátní květinovou vůni s nádechem čerstvého černého pepře, vanilky a čokolády. Chuť je velmi lahodná a hedvábná, dá se říci až smetanově jemná. Je mírně kořeněná kardamonem a má příchuť bílé čokolády. Zakončení je krásně smetanové.

 
 
Express nápoje
KREDINDA © 2012 All Rights Reserved
Realization: © RockLive Digital
admin - mapa stránek
Expres nápoje Liberec MTB

Tesařské práce a poctivé klasické roubenky, výstavba, návrh, rady. TC Transcentrum komerční spisovna pro vaše písemnosti, skartace, archivace vše dle zákona. Originální česká svítidla a lustry. A to nejen křišťálové lustry, ale například mosazná svítidla.