A.H. Riise black barrel 40 % 0,7 l

Kód: 1001167
Neohodnoceno
Značka: A.H.Riise
899,90 Kč 743,72 Kč bez DPH 1 285,57 Kč / 1 l
Skladem (2 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rumy A.H.Riise jsou v poslední době jedním z hitů českých barů. Původně jako koníček míchané reservy člena dánské lékárnické rodiny z ostrova Svatého Tomáše se pro své plné a delikátní chutě s velmi jemným sladkým zakončením staly oblíbencem konzumentů bez rozdílu věků a pohlaví..

A.H. Riise Black Barell se vyrábí se ručním mícháním několika různých druhů rumů a macerací exotických bylin, zrání probíhá až 12 let ve vypálených sudech.

Destilace probíhá na Amerických Panenských ostrovech.

Jeden z nejzajímavějším a vzácně limitovaných exluzívních spiced rumů v atraktivním balení.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rumy a ochucené rumy
Druh/styl: Rum, suchý
Země původu: Svatý Tomáš
Procent alkoholu: 40%
Objem: 0,7 l
Země lahvování: Svatý Tomáš
Výrobce/Značka: A.H.Riise Spirits ApS
Typ: Melasa, Španělský
Aroma: koření, čokoláda, Skořice, Sherry
Chuť: Koření, Skořice, Čokoláda, Ořechy, sherry
Barva: Tmavá
Styl zrání: Blend, Spiced
Zrání / typ sudu: Vypálený dubový sud

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ahriise

Když mladý dánský lékárník Albert Heinrich Riise opouštěl svou domovinu a vydával se na dlouhou cestu do Dánské Západní Indie, netušil, že dá světu jeden z nejlepších rumů.

V roce 1838 se usídlil na ostrově Saint Thomas, který dnes patří k americkým Panenským ostrovům, a o rok později si tu otevřel malou apotéku. A i když díky svému obchodnickému talentu prodával kde co, farmacie zůstala jeho vášní. Z cest si vozil bylinky a z nich vyráběl kosmetické a léčivé přípravky a alkohol. Zpočátku ale ne k vnitřnímu užití.

V Západní Indii se tehdy vyráběl rum, kterému se přezdívalo Devil Killer. Díky přibližně 70% obsahu alkoholu vypálil totiž člověku díru do krku až po podrážky. A. H. Riise ho míchal s hořkými lihovinami a úspěšně nabízel jako lék na žaludeční nevolnosti. Víceméně náhodou se mu také podařilo vyrobit jeden z nejlepších rumů na trhu a získat hned několik ocenění. To už bylo jasné, že jeho lahůdky si člověk mnohem lépe vychutná zdravý.

Destilérka A. H. Riise navazuje na dědictví svého zakladatele a  řadu rumů stále vyrábí podle původních receptur. Rumy z její produkce jsou známé svým sladkým, výrazně ovocným chuťovým profilem a patří k těm nejoblíbenějším. 

Nejlepší věci jsou někdy dílem náhody. Za tuhle vděčíme farmacii.