A.H. Riise Plus NPU Very Rare 42 % 0,7 l

Kód: 1110136
Neohodnoceno
Značka: A.H.Riise
2 069,90 Kč 1 710,66 Kč bez DPH 2 957 Kč / 1 l
Skladem (3 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

A.H.Riise Black Non Plus Ultra Exkluzivní limitovaná edice AH Riise Non Plus Ultra Black Edition zanechává trvalý dojem jak vizuálně, tak z hlediska požitku. Jedná se o vysoce kvalitní směs nejstarších a někdy těžce spálených sudů. Super Premium Rum je určen znalcům a fanouškům. Má společnou hodnotu, a to nejen kvůli nápadné prezentaci produktu. Pro AH Riise Non Plus Ultra Black Edition rum renomované dánské společnosti mluví, že si ji můžete užívat v klidu a klidu. Jedná se o limitovanou edici 2017 s objemem pouze 6000 lahví. Pro rok 2018 je plánováno druhé vydání s 12 000 lahví.Smíšený rum na bázi melasy je elegantní a zároveň složitý. Ovocné tóny jdou ruku v ruce s náznaky tabáku, dubu a cedru. Melasa a vanilka spojují smysly s karamelem.AH Riise Non Plus Ultra Black Edition má zdánlivě nekonečný povrch, který je charakterizován harmonií a měkkostí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rumy a ochucené rumy
Druh/styl: Rum, sladší
Země původu: Svatý Tomáš
Doba zrání: 25 let
Objem: 0,7 l
Země lahvování: Svatý Tomáš
Výrobce/Značka: A.H.Riise Spirits ApS Denmark
Obsah alkoholu: 42%
Typ: Melasa, španělský
Aroma: Pomeranč, melasa, tabák, dub
Chuť: Karamel, pomeranč
Barva: Tmavě mahagonová
Limitovaná edice: Ano
Zrání / typ sudu: Americký dub

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ahriise

Když mladý dánský lékárník Albert Heinrich Riise opouštěl svou domovinu a vydával se na dlouhou cestu do Dánské Západní Indie, netušil, že dá světu jeden z nejlepších rumů.

V roce 1838 se usídlil na ostrově Saint Thomas, který dnes patří k americkým Panenským ostrovům, a o rok později si tu otevřel malou apotéku. A i když díky svému obchodnickému talentu prodával kde co, farmacie zůstala jeho vášní. Z cest si vozil bylinky a z nich vyráběl kosmetické a léčivé přípravky a alkohol. Zpočátku ale ne k vnitřnímu užití.

V Západní Indii se tehdy vyráběl rum, kterému se přezdívalo Devil Killer. Díky přibližně 70% obsahu alkoholu vypálil totiž člověku díru do krku až po podrážky. A. H. Riise ho míchal s hořkými lihovinami a úspěšně nabízel jako lék na žaludeční nevolnosti. Víceméně náhodou se mu také podařilo vyrobit jeden z nejlepších rumů na trhu a získat hned několik ocenění. To už bylo jasné, že jeho lahůdky si člověk mnohem lépe vychutná zdravý.

Destilérka A. H. Riise navazuje na dědictví svého zakladatele a  řadu rumů stále vyrábí podle původních receptur. Rumy z její produkce jsou známé svým sladkým, výrazně ovocným chuťovým profilem a patří k těm nejoblíbenějším. 

Nejlepší věci jsou někdy dílem náhody. Za tuhle vděčíme farmacii.