Lazy Dodo Single Estate 0,7 l

Kód: 1001181
Neohodnoceno
899,90 Kč 743,72 Kč bez DPH 1 285,57 Kč / 1 l
Skladem (8 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Single estate rum Lazy Dodo pochází z oblasti Pamplemousses, kde se nachází nejkrásnější třtinové plantáže ostrova Mauricius, a je výsledkem více než 175 let zkušeností.

Lazy Dodo vzniká z melasy, která prochází přirozenou fermentací, během níž vyniknou přírodní aromata cukrové třtiny a exotického ovoce, jež jsou pro tento terroir specifické. V palírně Grays prochází kolonovou destilací a následně zraje až 10 let v sudech z francouzského a amerického dubu. Pro finální blend se míchají rumy několika ročníků.

Má svěží, exotické aroma a strukturovanou, jemnou chuť s tóny citrusů a lehce nasládlým, dřevitým závěrem.

Rum je pojmenován po ptáku dodo, který obýval ostrov Mauricius před příchodem námořníků v 18. století. Dodo neboli dronte mauricijský, také známý jako blboun nejapný, neuměl létat, a proto se o něm říkalo, že je líný. I přesto, že je to dnes již vyhynulý druh, zůstává dodo národním symbolem ostrova Mauricius a je součástí státního znaku. Rum je po tomto bájném ptáku pojmenován, aby tak mimo jiné připomněl, že stejný osud může potkat i řadu jiných ohrožených druhů.

Palírna Grays se nachází v oblasti Pamplemousses na severozápadě ostrova Mauricius. V Domaine de la Villebague zde v roce 1740 vznikl první cukrovar na ostrově a nedlouho poté, v roce 1742, zde byla postavena první destilerie. V 19. století se destilační postupy výrazně zlepšily, na čemž má zásluhu zejména Pierre Charles Harel, jenž palírnu v roce 1838 převzal. Domaine de la Villebague je dodnes v rukou jeho potomků, kteří později založili společnost Grays. Dnes je Grays single estate palírnou, kde probíhá celý proces výroby, od plantáží cukrové třtiny až po lahvování.

.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rumy a ochucené rumy
Druh/styl: Rum, vyvážený
Země původu: Mauricius
Doba zrání: 12 let
Objem: 0,7 l
Země lahvování: Mauricius
Výrobce/Značka: Grays Inc,LTD,Mauritius
Obsah alkoholu: 40 %
Aroma: Exotické ovoce
Chuť: Sladká, ovocná, citrusové plody, tóny dřeva a koření

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: