Vizovická slivovice 2019 Čačanská lepotica 50% 0,7l

Kód: 1100412
Neohodnoceno
1 149,90 Kč 950,33 Kč bez DPH 1 642,71 Kč / 1 l
Skladem (7 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

J

Jednoodrůdový destilát ze švestek odrůdy Presenta vypěstovaných ve vlastním sadu společnosti RUDOLF JELÍNEK ve Vizovicích.

Vizovická slivovice 2018 Presenta zaujme plnou chutí a bohatou vůní. 

Vyrobeno v sérii 5.018 lahví, z nichž každá je opatřena ručně psaným pořadovým číslem.

Podnebí valašského kraje po staletí švestkám a jejich pěstování přálo. Proto jsme v roce 2003 navázali na sadařskou tradici a zahájili výsadbu vlastních švestkových sadů na jižní stráni vizovického údolí, v oblasti zvané Těchlov. Po pěti letech jsme sklidili první úrodu vizovických švestek a započali novou tradici – výrobu limitované série Vizovické slivovice R. JELÍNEK.

Švestky vždy sklízíme po jednotlivých odrůdách a stejně tak je musíme destilovat. Po nejméně roce a půl zrání vybereme spolu se členy Spolku přátel Jelínkovy slivovice jeden destilát, který lahvujeme jako výroční, limitovanou Vizovickou slivovici R. JELÍNEK. 

Presenta ročníku 2018 je v pořadí již desátou jednoodrůdovou slivovicí z vlastních sadů společnosti R. JELÍNEK. Odrůda Presenta byla vyšlechtěna v Německu v 80. letech 20. století. Vzniká křížením odrůd Ortenauer (v Severním Německu nazývané též Borsumská) a President. Plody jsou spíše menší, kulovité, ale se znatelným zúžením a poměrně šťavnaté. Růst stromu je středně bujný s vyšší pravidelnou korunou. Sklízí se většinou v první dekádě října. Roku 2018 jsme dosáhli rekordní sklizně a díky teplému létu mělo ovoce vynikající cukernatost.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ostatní alkohol
Druh: Pálenka, ovocný destilát
Země původu: Česká republika
Objem: 0,7l
Výrobce/Značka: RUDOLF JELÍNEK a.s. Razov 472, 763 12 Vizovice Česká republika
Obsah alkoholu: 50%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: