A.H.Riise Naval Cadet 0,7l

Kód: 1110448
Neohodnoceno
Značka: A.H.Riise
1 289,90 Kč 1 066,03 Kč bez DPH 1 842,71 Kč / 1 l
Skladem (6 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

A.H. Riise Royal DANISH NAVY Cadet je vytvořen na počest hrdé historie a dlouhotrvajících tradic Dánského královského námořnictva.  A.H. Riise Naval Cadet představuje dokonalou rovnováhu mezi tradicí a silou. Připomíná slanou vodu, dehtovaná lana a tropické ovoce. Sladký nektar dokonale harmonizuje se sílou Cadet. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Rumy a ochucené rumy
Druh/styl: Rum, sladší
Země původu: Panenské ostrovy
Objem: 0,7 l
Výrobce/Značka: DANSK-VESTINDISK ROM KOMPAGNI
Obsah alkoholu: 42%
Styl zrání: Tropické
Způsob destilace: Column Still

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ahriise

Když mladý dánský lékárník Albert Heinrich Riise opouštěl svou domovinu a vydával se na dlouhou cestu do Dánské Západní Indie, netušil, že dá světu jeden z nejlepších rumů.

V roce 1838 se usídlil na ostrově Saint Thomas, který dnes patří k americkým Panenským ostrovům, a o rok později si tu otevřel malou apotéku. A i když díky svému obchodnickému talentu prodával kde co, farmacie zůstala jeho vášní. Z cest si vozil bylinky a z nich vyráběl kosmetické a léčivé přípravky a alkohol. Zpočátku ale ne k vnitřnímu užití.

V Západní Indii se tehdy vyráběl rum, kterému se přezdívalo Devil Killer. Díky přibližně 70% obsahu alkoholu vypálil totiž člověku díru do krku až po podrážky. A. H. Riise ho míchal s hořkými lihovinami a úspěšně nabízel jako lék na žaludeční nevolnosti. Víceméně náhodou se mu také podařilo vyrobit jeden z nejlepších rumů na trhu a získat hned několik ocenění. To už bylo jasné, že jeho lahůdky si člověk mnohem lépe vychutná zdravý.

Destilérka A. H. Riise navazuje na dědictví svého zakladatele a  řadu rumů stále vyrábí podle původních receptur. Rumy z její produkce jsou známé svým sladkým, výrazně ovocným chuťovým profilem a patří k těm nejoblíbenějším. 

Nejlepší věci jsou někdy dílem náhody. Za tuhle vděčíme farmacii.