Monkey Shoulder 40 % 0,7 l

Kód: 1100273
Neohodnoceno
789,90 Kč 652,81 Kč bez DPH 1 128,43 Kč / 1 l
Skladem (9 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Unikátní blended whisky míchaná v relativně malých limitovaných várkách pouze ze sladové whisky, a to z palíren Glenfiddich, Balvenie a Kininvie. Jedná se o směs whisky, která zrála v sudech po bourbonu po dobu 6 až 12 let. Název whisky nemá nic společného s "opicí" po nadměrném pití, ale s pracovní deformací (Monkey Shoulder - „Opičí rameno“), kterou trpěli v dřívějších dobách pracovníci sladoven. Pravidelným přehazováním sladu dřevěnými lopatami docházelo k deformaci vrchní části těla, proto název Monkey Shoulder. Tato whisky je poctou všem těmto pracovníkům, kteří položili základ slávy skotské whisky. Monkey Shoulder je unikátní blended malt whiskey. Jedná se o směs pouze sladových whisky ze tří palíren společnosti William Grant & Sons - Kininvie, Glenfiddich, Balvenie. Každá várka je směsí pečlivě vybraných sudů po bourbonu (maximálně 27 sudů v každé várce), v nichž whisky zrála 6 - 12 let. Následně je smíchána a po dobu dalších cca 6 - 9 měsíců ponechána ve zcelovací kádi, aby se chutě whisky z jednotlivých sudů nenásilně spojily a vytvořily whisky konzistentní chutě.

  • Barva: sytě zlatá.
  • Aroma: kulaté, středně robustní, sladké citrusy, vanilka, lehce pikantní kořenitost skořice, hřebíčku a muškátového oříšku, mléčná čokoláda, jemná máslová sušenka, med, na pozadí lehce sladové tóny s příjemnou dřevitou suchostí
  • Chuť: smetanová, bohatá, zpočátku medová sladkost, vanilka, mléčná karamelka, postupně narůstající kořenité tóny, čerstvě sušené seno.
  • Závěr: jemně kořenité, sladké medové tóny vyvážené lehkou dřevitou suchostí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky & Burbony
Druh/typ: Whisky, blended
Země původu: Skotsko
Objem: 0,7 l
Výrobce/Značka: Monkey Shoulder William Grant & Sons Ltd,Schottland ,UK
Obsah alkoholu: 40 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: