A. H. Riise Black Barrel 40 % 0,7 l

Kód: 1001167
Neohodnoceno
979,90 Kč 809,83 Kč bez DPH 1 399,86 Kč / 1 l
Skladem (3 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rumy A.H.Riise jsou v poslední době jedním z hitů českých barů. Původně jako koníček míchané reservy člena dánské lékárnické rodiny z ostrova Svatého Tomáše se pro své plné a delikátní chutě s velmi jemným sladkým zakončením staly oblíbencem konzumentů bez rozdílu věků a pohlaví..

A.H. Riise Black Barell se vyrábí se ručním mícháním několika různých druhů rumů a macerací exotických bylin, zrání probíhá až 12 let ve vypálených sudech.

Destilace probíhá na Amerických Panenských ostrovech.

Jeden z nejzajímavějším a vzácně limitovaných exluzívních spiced rumů v atraktivním balení.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rumy a ochucené rumy
EAN: 5712421012313
Druh/styl: Rum, suchý
Země původu: Svatý Tomáš
Procent alkoholu: 40%
Objem: 0,7 l
Země lahvování: Svatý Tomáš
Výrobce/Značka: A.H.Riise Spirits ApS
Typ: Melasa, Španělský
Aroma: koření, čokoláda, Skořice, Sherry
Chuť: Koření, Skořice, Čokoláda, Ořechy, sherry
Barva: Tmavá
Styl zrání: Blend, Spiced
Zrání / typ sudu: Vypálený dubový sud

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola

ahriise

Když mladý dánský lékárník Albert Heinrich Riise opouštěl svou domovinu a vydával se na dlouhou cestu do Dánské Západní Indie, netušil, že dá světu jeden z nejlepších rumů.

V roce 1838 se usídlil na ostrově Saint Thomas, který dnes patří k americkým Panenským ostrovům, a o rok později si tu otevřel malou apotéku. A i když díky svému obchodnickému talentu prodával kde co, farmacie zůstala jeho vášní. Z cest si vozil bylinky a z nich vyráběl kosmetické a léčivé přípravky a alkohol. Zpočátku ale ne k vnitřnímu užití.

V Západní Indii se tehdy vyráběl rum, kterému se přezdívalo Devil Killer. Díky přibližně 70% obsahu alkoholu vypálil totiž člověku díru do krku až po podrážky. A. H. Riise ho míchal s hořkými lihovinami a úspěšně nabízel jako lék na žaludeční nevolnosti. Víceméně náhodou se mu také podařilo vyrobit jeden z nejlepších rumů na trhu a získat hned několik ocenění. To už bylo jasné, že jeho lahůdky si člověk mnohem lépe vychutná zdravý.

Destilérka A. H. Riise navazuje na dědictví svého zakladatele a  řadu rumů stále vyrábí podle původních receptur. Rumy z její produkce jsou známé svým sladkým, výrazně ovocným chuťovým profilem a patří k těm nejoblíbenějším. 

Nejlepší věci jsou někdy dílem náhody. Za tuhle vděčíme farmacii.

 

Jsme specializovaná prodejna s nápoji.

Nabízíme více než 600 světových rumů za internetové ceny.

Velký výběr piv z českých mini pivovarů.

Možnost zapůjčení výčepních zařízení.

 

Varování! Tyto stránky obsahují informace a obrázky s tématikou alkoholu a alkoholických výrobků.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Kliknutím na tlačítko "souhlasím" prohlašuji: jsem starší 18ti let, seznámím se před odesláním objednávky s obchodními podmínkami. Nepřipustím, aby převzala zboží či přistupovala ke zde uvedeným datům osoba nezpůsobilá, či nezletilá. Do již odeslané objednávky nelze přidávat ani odebírat zboží, pouze ji zrušit. Vystavené zboží slouží jako výzva k podání nabídek. Objednávka zboží je návrhem na uzavření smlouvy.